Opublikowano:

Fascynator dla Mamy Panny Młodej i Pana Młodego. Co wybrać?

fascynatory dla mamy panny młodej

Ślub to ważna sprawa, nie tylko dla Państwa Młodych. Choć oczywiście to oni stoją w centrum wydarzeń, także ich rodzice mają tego dnia ważną funkcję do spełnienia. Tego dnia wydają córkę za mąż lub żenią syna, a to wymaga wyjątkowej oprawy, także w kwestii stroju. Tacie wystarczy dobrze skrojony garnitur i krawat, mama może z kolei nadać rangę wydarzeniu, zakładając elegancki toczek bądź fascynator. Ale jak wybrać odpowiedni?

Dużo mam, które przychodzi do naszego showroomu, martwi się, aby ich kreacja nie odciągnęła uwagi od ich dziecka. Aby nie popełnić faux pas, przede wszystkim należy zrezygnować z koloru białego, kremowego i czarnego. My w nadchodzącym sezonie polecamy szczególnie pudrowy róż, fiolet i lilię, a także czerwień i chaber. Przygaszone odcienie będą świetnie pasować do wyrazistej urody, te intensywniejsze dobre będą dla pań, które w pastelach wyglądają blado i niewyraźnie.

A co z fasonem? Tu już pełna dowolność. Są i małe sploty typu AMBA, są i dość sporych rozmiarów toczki. Najważniejsze to dobrać górę do dołu, czyli ozdobę do sukienki. Do długich sukienek, a także tych bogato zdobionych, polecamy niewielkie ozdoby, które mają stanowić jedynie „kropkę nad i”. Do minimalistycznych kreacji, prostych garsonek i sukienek bez wzorów, zalecamy większe modele. To one mogą wtedy zagrać główną rolę w stylizacji. Warto przejrzeć zdjęcia z brytyjskich wesel, również tych z kręgu „royal wedding”, aby się zainspirować. Tam ozdoba jest najważniejszym elementem stroju!

I jeszcze jedna sprawa – nikt nie powiedział, że ozdoba ma być tylko jedna! Można wybrać większy toczek, aby w nim wybrać się do kościoła bądź Urzędu Stanu Cywilnego, a już na weselu założyć coś mniejszego, bardziej odpowiedniego do tańca. Pamiętajcie, że jeśli macie problemy z doborem fascynatora do sukienki, zawsze możecie do nas napisać: info@exposeakcesoria.pl lub zadzwonić (883-158-777). Zawsze chętnie pomagamy!

Zdjęcia: Arek Rząd/Red Room
MUA: Iwona Rząd
Modelka: Elżbieta Śnieżko