Opublikowano:

Maksymalizm w ozdobach do włosów

maksymalizm w ozdobach do włosów

„Więcej znaczy więcej, a mniej znaczny nudno” – powiedziała niegdyś Iris Apfel, amerykańska historyk sztuki znana ze swojego ekscentrycznego stylu. Można by powiedzieć, że w czasach, w których liczy się minimalizm i raczej redukowanie swojego stroju ze zbędnych ozdób, to powiedzenie nie ma już racji bytu. A jednak… maksymalizm ma się dobrze, szczególnie w ozdobach do włosów. Bycie oryginalnym zawsze bowiem pozostanie zaletą. Przyjrzymy się więc dokładniej ozdobom, w których można poszaleć.

W rozmiarze XXL

Nie ma nic lepszego niż wielki kapelusz, aby wywołać efekt „wow”. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, aby stwierdzić, że duże jest po prostu piękne. Z takim hattinatorem (czyli kapeluszem koktajlowym) łatwo poczuć się elegancko, ale i nieco tajemniczo. Gdzie możesz go zabrać? Na wszelkie uroczystości rodzinne: komunię, chrzciny, wesele. Chodzisz na wyścigi konne? Idealnie! Ubierając taki hattinator, będziesz wyglądać stylowo, a może nawet wygrasz konkurs kapeluszy. Zawsze możesz też wybrać się w nim na randkę, aby poczuć się niczym Sophia Loren w filmie „Pret-a-Porter”.

Intensywne kolory

Ostra fuksja, mocny chaber i rażące, neonowe odcienie zdecydowanie lubią się z maksymalizmem. Ten styl nie przepada zaś za pastelami, szarością, czernią i bielą. Tutaj wszystko ma być widoczne od razu, a nie chować się w tle. Takie kolory wymagają jednak odpowiedniej karnacji. Eteryczne blondynki bądź piegowate rudzielce niekoniecznie będą czuły się dobrze w takim zestawieniu, ale inne typy urody – szczególnie pani lato i pani zima – od razu poczują się lepiej w kolorze przy twarzy.

Wzory i faktury

Karbowane krynoliny, kwiaty, woale, pepitki, sploty, koronki i biżuteryjne akcenty. W maksymalizmie można je miksować do woli. Eklektyzm zalecany! Zdobienia mogą być duże, nawet nieco przesadne, ale jest w tym pewien cel – przyciągać uwagę formą. Do wzorzystej góry – mimo wszystko – radzimy założyć stonowany dół. Dla równowagi w stylizacji.

Stroiki z piór

Jeśli jedna rzecz miałaby się stać symbolem maksymalizmu, według nas byłyby to pióra. Mogą być jednocześnie wielkie, w intensywnym kolorze, a do tego wyróżniają się fakturą od wszystkich innych materiałów modniarskich. Z piórami można stworzyć ciekawe kompozycje. Jeśli jesteś początkująca w ozdobach do włosów, a chcesz założyć coś efektownego, zdecydowanie polecamy pióra!