Magda Zgórska, projektantka fascynatorów

Projektantką marki Expose Akcesoria jest Magda Zgórska. Swoją przygodę z projektowaniem ozdób rozpoczęła w Irlandii. Tam przez kilka lat miała okazję zapoznać się z procesem ich tworzenia oraz po uszy zagłębić się w modzie na nietuzinkowe nakrycia głowy. Coś, co zaczęło się jako hobby, szybko przerodziło się w prawdziwą pasją, a z czasem również i w profesję.

Pracownia Expose to kolejny etap tej przygody. Powstała w 2011 roku w Szczecinie i miała za zadanie spełniać marzenia polskich klientek o fantazyjnych toczkach, fascynatorach i innych akcesoriach do włosów. Początkowo słowo „fascynator” nie było w powszechnym użyciu, mało kto znał jego definicję. Dzięki staraniom Magdy zaczęło jednak być coraz bardziej naturalne i modne. Dziś klientki śmiało sięgają po fascynatory, gdy chcą poczuć się wyjątkowo i podkreślić ważność wydarzenia.

Magda Zgórska hołduje starej szkole modniarskiej. Korzysta z tradycyjnych materiałów: sztywnego sinamay’u, elastycznej krynoliny, tajemniczej woalki, eleganckiego filcu i przede wszystkim piór, które niesamowicie dodają lekkości każdemu projektowi. Dla Magdy piękno sztuki modniarskiej tkwi w jej unikatowości – każdy toczek lub fascynator jest inny od poprzedniego.

Prywatnie Magda to mama dwóch chłopców, właścicielka niebieskookiego psa i domatorka, która uwielbia celebrować poranną kawę. Uwielbia swój ogród, dobre kino i oczywiście modę. Szczególnie jej bliski jest styl boho i country. Inspiracje do pracy znajduje wszędzie – w rozmowach z przyjaciółkami i klientkami, w kolorach natury oraz na… Instagramie. Zaprojektowała już ponad 2000 ozdób, a w każdą z nich włożyła cząstkę siebie. Nadal jednak poszukuje recepty na fascynator idealny i chyba nigdy nie przestanie.

 

Fotografie: Anna Oleńczuk