Opublikowano:

Spinka, grzebyk, a może opaska… co wybrać?

bogaty w detale, duży fascynator

Myśląc o wyborze odpowiedniej ozdoby do włosów, warto zastanowić się nad wyborem mocowania. U nas na stronie zawsze znajdziesz taką informację w opisie produktu. Możesz też bez problemu przefiltrować produkty w sklepie pod tym kątem i znaleźć dla siebie odpowiednie przypięcie. Co więcej, jeśli jakaś ozdoba szczególnie przypadła Ci do gustu, ale ma inne mocowanie niż byś sobie życzyła, śmiało do nas napisz lub zadzwoń. Najpierw jednak musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie.

Jakie mocowanie wybrać?

To zależy od różnych zmiennych, przede wszystkim od Twojej fryzury, pomysłu na stylizację czy po prostu od tego, co jest dla Ciebie wygodniejsze.

Spinki polecamy zazwyczaj do upięć. Warto pamiętać, że ozdoba ze spinką może pojawić się w dowolnym miejscu fryzury, nie tylko w tym ustalonym podczas projektowania, co zwiększa nasze możliwości. W Expose zazwyczaj używamy krokodylków. To bardzo stabilne mocowanie, które mocno trzyma się włosów.

Grzebyki nie są już tak spokojne. Świetnie będą współpracować z kokami, ale przy włosach rozpuszczonych mogą stracić rezon. Możemy wtedy ustabilizować ozdobę, dodając do niej jeszcze wsuwki. Wielką zaletą grzebyków jest to, że samo mocowanie zgrabnie wpasowuje się we włosy i potrafi być praktycznie niewidoczne.

Opaski należą do najbardziej stabilnych mocowań i jednocześnie szalenie wygodnych. Nie trzeba się zastanawiać nad tym, jak je wpiąć, wymyślać specjalnej fryzury. Pasują zarówno do włosów krótkich i długich, rozpuszczonych i upiętych. Będą się trzymać mocno naszej fryzury, nawet podczas szalonego tańca na parkiecie.

Jak umocować ozdobę na grzebyku bądź spince?

  1. Upnij włosy lub zbierz je po przeciwnej stronie niż ta, na której planujesz umocować ozdobę. To zapewni lepsze trzymanie dla grzebyka lub spinki.
  2. Wpinając ozdobę, popchnij ją w przeciwnym kierunku do ułożenia włosów, aby złapać dla niej lepszą przyczepność.
  3. Możesz polakierować włosy dookoła miejsca, gdzie wpinasz ozdobę. Wtedy będzie się jeszcze lepiej trzymać. Pamiętaj jednak, by nigdy nie lakierować samej ozdoby.
  4. Przy grzebyku użyj dodatkowych wsuwek. Umieszczone w strategicznych miejscach, jeszcze lepiej utrzymają ozdobę we włosach.

Jak założyć ozdobę na opasce?

Tutaj rada jest prosta: nasuń opaskę na włosy i niczym się nie przejmuj. Projektantka tak tworzy ozdobę, by założenie fascynatora było intuicyjne.

Polecamy jednak, aby zwrócić uwagę na formę opaski:

  • jedne stanowią dekorację na tyle silną, że warto je wyeksponować, a włosy pozostawić luźno rozpuszczone lub spięte w minimalistyczny kok;
  • drugie mają splot lub kwiat, który chcemy pokazać, ale na samej opasce nam niekoniecznie zależy. Wtedy przykrywamy opaskę włosami.

Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Ale nie wahajcie się nas zarzucać pytaniami, gdyby coś wymagało doprecyzowania. Jak zwykle, postaramy się pomóc/doradzić!